KONST / Litografier / Färglitografi 12554325
nr 1255 4325
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Dans. Signerad, numrerad 187/250, bladets mått: 43x59 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 20 maj 2019
kl 19:59:57
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
800 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)